Strategie

Strategie NeoEco se zaměřuje nejen na produkty a služby, ale na celý řetězec od získání surovin, přes výrobu, logistiku, až po dodání zákazníkovi. Nejen, že použití plastu a chemických přísad je naprosto nepřípustné, ale zaměřujeme se na spolupráci předně s takovými společnostmi, které se zavázaly v maximální míře postupovat dle našeho Ekologického Kodexu.

Naše chystané produkty mají základ právě v námi prezentovaném ekologickém kodexu. To znamená, že podporujeme lokální produkci, v té nejčistší bio kvalitě, bez přidaných chemikálií, syntetických hnojiv, antibiotik, přidaných cukrů, barviv, dochucovadel, atd., tak jak bylo zvykem v minulosti. Nebudeme podporovat zbytečnou nadprodukci a skladování. Chceme, aby naši zákazníci dostávali nové a čerstvě vyrobené produkty přímo na svůj stůl. Zároveň využíváme recyklované a obnovitelné přírodní materiály a zakládáme si na trvale udržitelné produkci a racionální konzumaci s důrazem na minimální odpad. Snažíme se vyvarovat jakýmkoliv zbytečným marketingovým zvýrazněním

Plánujeme otevřít prodejny. Tyto prodejny budou denně zásobovány s ohledem na aktuální prodeje, objednávky a budou zde i odběrná místa eshopu. Chceme se vyvarovat ležícím produktům na skladě, nebo jejich případnému znehodnocení a vyhazování. I z tohoto důvodu se kromě stálého sortimentu budeme zaměřovat na sezónní nabídku. To znamená, že si u nás například v zimě nekoupíte čerstvé ovoce a zeleninu, protože v tomto čase dostupné nejsou.

Chystáme se také otevřít eshop. Tento eshop ale bude jiný, než jste zvyklí. Nebude možné si nechat produkty kdykoli zaslat. Ve velkých městech naší republiky bude fungovat časové doručování, které budeme sami rozvážet našimi elektro vozy. Žádný produkt není natolik životně důležitý, aby jsme jej museli posílat konvenční logistikou do 24 hod. My osobně produkt pro vás vyzvedneme, zabalíme, a doručíme vám jej v předem stanovený den.

Obaly jsou kapitolou sama pro sebe. U nás nenajdete žádné plastové obaly na jedno použití. Všechny naše balící materiály jsou vyrobeny z recyklovatelných a obnovitelných materiálů a každý takový obal má své druhotné využití. Některé z obalů budou zálohované a bude možné je u nás opětovně použít nebo vrátit.

Jak už bylo zmíněno dříve, celá naše strategie se zaměřuje na poctivý a zodpovědný řetězec od samotné výroby přes sklizeň, zpracování, logistiku a prodej koncovému zákazníkovi tak, abychom eliminovali nejen uhlíkovou stopu, ale také jakékoliv zbytečné plýtvání energiemi, vodou, nebo zbytečnými obaly.

Musíme si všichni zvyknout na fakt, že každý náš krok, každý náš čin musí být ohleduplný k naší planetě, k našemu zdraví a životu našich dětí. Dnešní uspěchaný konzumní život je dlouhodobě neudržitelný pro nás i naší planetu. My se v žádném případě nechceme v kvalitě našich výrobků vracet v čase zpět, ba naopak! Využíváme moderní technologie a moderní postupy, ale činíme tak odpovědně, abychom byli schopni tento trend dlouhodobě udržet.